Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 stycznia, 2023 Tytuł artykułu

Babciu, Dziadku – bądźcie ostrożni!

Treść artykułu

Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż! To doskonała okazja do spotkania z nestorami naszych rodzin, a przy okazji do rozmowy na temat współczesnych zagrożeń. Oprócz różnych upominków, warto również podarować naszym seniorom garść wiedzy na temat bezpieczeństwa.

W ramach wspólnych działań Gminy Brzeg z Policją w Brzegu, strażnicy miejscy i policjanci docierają do seniorów i informują ich o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać, m.in. jak powinni zareagować, kiedy nieznana osoba żąda od nich pieniędzy. Dziś, 19 stycznia 2023 roku, strażnicy miejscy razem z policjantami przekazali seniorom materiały edukacyjne i przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych.

Metody oszustów cały czas są modyfikowane. Przestępcy podszywają się pod członków rodziny, lekarzy czy policjantów. Starają się wzbudzić zaufanie u starszych osób i wywierają presję tak, by nie miały one chwili namysłu.

WNUCZKO, WNUCZKU pamiętaj! Jednym z najlepszych prezentów, jakie możesz dać swoim ukochanym dziadkom, będą częste kontakty, poświęcony im czas i wspólne rozmowy o bezpieczeństwie. Niech mają świadomość, że mogą na Was liczyć i zawsze zadzwonić po poradę.

Nie zapomnij udostępnić: