Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 stycznia, 2023 Tytuł artykułu

Oświadczenie Burmistrza Brzegu

Treść artykułu

Brzeg, 18.01.2023 r.

W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi przez lokalny portal „brzeg24.pl”, dotyczącymi rzekomego braku wsparcia brzeskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka wyjaśniam, iż na przestrzeni lat to właśnie ze środków gminnych pokrywane były koszty sceny, ochrony czy oprawy artystycznej. Lokalne finały WOŚP wspierała także Straż Miejska, a ja, jako gość sztabu, chętnie przyłączałem się do akcji.

W artykule pt. „Finału WOŚP w Brzegu nie będzie. To jedyne miasto powiatowe na Opolszczyźnie, które nie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy” można przeczytać m.in., że „Pomoc w organizacji WOŚP otrzymywaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Brzegu, od prywatnych firm oraz od pracowników i dyrektora Brzeskiego Centrum Kultury, a nie od burmistrza Brzegu.” Jest to nieprawdziwe i absurdalne stwierdzenie, gdyż Brzeskie Centrum Kultury to jednostka gminna, finansowana ze środków budżetowych gminy i realizująca powierzone jej przez gminę zadania. Działania BCK odbywają się więc w porozumieniu z Gminą Brzeg oraz za aprobatą Burmistrza Brzegu.

Wszelkie zarzuty, skierowane pod moim adresem, o doprowadzeniu do braku organizacji lokalnego finału tej akcji w naszym mieście są bezzasadne i krzywdzące, jak również narażające mnie na utratę zaufania ze strony brzeżan. Wprowadzają także dezinformację opinii publicznej. W sprawach organizowania ogólnodostępnych wydarzeń charytatywnych i kulturalnych nie warto kierować się negatywnymi emocjami oraz nie należy podejmować pochopnych decyzji czy obarczać innych osób za swoje niedociągnięcia. Istotny podkreślenia jest fakt, iż moim zamiarem, jako Burmistrza Brzegu jest wsparcie, a nie jak sugeruje artykuł, utrudnianie organizacji lokalnego finału WOŚP, ponieważ corocznie biorę aktywny udział w tym wydarzeniu.

(-) Jerzy Wrębiak
Burmistrz Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: