Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 stycznia, 2023 Tytuł artykułu

Spotkania parkrun – jak dołączyć do globalnej inicjatywy, która poprawia jakość życia mieszkańców?

Treść artykułu

Parkrun to oddolna inicjatywa oferująca cykliczne, bezpłatne i pozbawione rywalizacji spotkania sportowo-rekreacyjne na trasie o długości 5 km, których celem jest promocja aktywności fizycznej. Może w nich uczestniczyć każdy, bez względu na wiek, kondycję, stopień przygotowania czy też wyniki. W ramach parkrun można biec, maszerować lub wspierać organizację poszczególnych edycji spotkań jako wolontariusz.

To inicjatywa globalna, obecna w Polsce w ponad 85 lokalizacjach i skupiająca ponad 100 000 zarejestrowanych uczestników. Społeczność parkrun na świecie to ponad 2500 lokalizacji i 8 milionów uczestników. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.parkrun.pl.

Spotkania organizowane są przy wsparciu mieszkańców, uczestników. Za organizacją każdej edycji stoi lokalna społeczność, która otrzymuje potrzebne wyposażenie, ubezpieczenie oraz szkolenie w zakresie prowadzenia parkrun. Formuła parkrun jest bardzo prosta. Jedyne wymagania to zespół wolontariuszy, który poprowadzi spotkanie w daną sobotę oraz stała trasa o długości 5 km, zapewniająca bezpieczeństwo uczestnikom.

Inicjatywa może być stałym elementem promocji aktywności fizycznej wśród mieszkańców i wspierać działania samorządu w zakresie promowania zdrowego trybu życia oraz profilaktyki zdrowia publicznego. Organizatorzy chcą zachęcić jak największą liczbę lokalnych społeczności do włączenia się w inicjatywę i stworzenie lokalizacji parkrun w ich miejscach zamieszkania.

Atutem obecności parkrun w Brzegu jest promocja w ogólnopolskich kanałach parkrun, takich jak: blog, Facebook, Instagram, Twitter oraz rozwój turystyki, dzięki odwiedzinom lokalizacji przez uczestników parkrun z innych części Polski oraz świata.

Więcej informacji: 1a. Przygotowanie nowej lokalizacji parkrun – podręcznik – Prezentacje Google

Nie zapomnij udostępnić: