Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 grudnia, 2022 Tytuł artykułu

W Brzegu powstanie miasteczko ruchu drogowego!

Treść artykułu

Już w 2023 roku rozpoczną się prace nad budową nowoczesnego miasteczka ruchu drogowego. Na terenie dawnego boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Brzegu przy ulicy Oławskiej powstanie miejsce, w którym dzieci i młodzież będą mogły w bezpieczny i kontrolowany sposób uczyć się przepisów oraz zasad obowiązujących na drogach.

Miasteczko zostanie wyznaczone i zbudowane tak, by nie kolidowało z innymi potrzebami uczniów. Znaki drogowe będą mogły być wkładane w podłoże, a na co dzień będzie ono stanowiło plac szkolny.

Gmina Brzeg po raz kolejny skutecznie pozyskała dofinansowanie tej ważnej dla mieszkańców inwestycji, w kwocie ponad 435 000 zł. Całkowity koszt zadania to 511 974,10 zł.

– Jestem przekonany, że to bardzo ważna inwestycja, dzięki której nasi najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego będą mieli możliwość bezpiecznej nauki przepisów i zasad. Cieszę się, że udało nam się pozyskać dofinansowanie i akurat u nas powstanie to miasteczko – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Budowa ma ruszyć w wakacje. Ponadto w sąsiedztwie planowanego miasteczka ruchu drogowego powstanie wyczekiwany od dawna przez młodych mieszkańców Brzegu skatepark.

 

Nie zapomnij udostępnić: