Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 grudnia, 2022 Tytuł artykułu

Organizacje pozarządowe mają nową siedzibę. Otwarto Dom Trzeciego Sektora

Treść artykułu

Cztery organizacje pozarządowe, działające na terenie Gminy Brzeg, zmieniły swoje siedziby. Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie Domu Trzeciego Sektora. 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Powiatowy Oddział w Brzegu, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej oraz Koło PTTK „Jarzębina” to organizacje, do których miasto wyciągnęło pomocną dłoń i zaproponowało nowy lokal. Z budynku przy ul. Jagiełły 23 przeniosły się do budynku przy Placu Moniuszki, należącego do Zarządu Nieruchomości Miejskich. Siedzibę tę nazwano Domem Trzeciego Sektora. Nazwa nawiązuje do wszystkich form działań społecznych, które nie są nastawione na zysk ani nie stanowią elementu struktury państwa i jest stosowana wobec ogółu organizacji pozarządowych.

W wydarzeniu wziął udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, który nie krył zadowolenia z realizacji pomysłu. Cieszę się, że udało się zagospodarować te puste pomieszczenia. Wyrażam przekonanie, że będą tętniły życiem za sprawą działalności stowarzyszeń i związków z naszego miasta. Przyniesie to obopólne korzyści – dla mieszkańców Brzegu oraz osób, które korzystają z pomocy organizacji – mówił.
Nie zapomnij udostępnić: