Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 grudnia, 2022 Tytuł artykułu

Brzeg wyróżniony za organizację Europejskich Dni Dziedzictwa!

Treść artykułu

W środę, 7 grudnia 2022 r., w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody dla najbardziej zaangażowanych lokalnych organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, ponieważ Gmina Brzeg otrzymała na tej uroczystości wyróżnienie za promocję miejskiego ratusza.

Przypomnijmy, że to w naszym mieście w roku bieżącym, ale też ubiegłym, organizowane były wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na organizowane podczas tego święta zwiedzanie brzeskiego ratusza z przewodnikiem przyszło blisko 200 osób! Podczas uroczystej gali w Warszawie Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Katarzyna Zalasińska, podziękowała za pracę na rzecz zabytków i po przemówieniu wręczyła nagrody. Bardzo cieszy nas zwrócenie uwagi oraz uhonorowanie działań Gminy Brzeg na płaszczyźnie ochrony zabytków i dbałości o dziedzictwo kulturowe.

Europejskie Dni Dziedzictwa zapoczątkowano we Francji przez Radę Europy w 1985 r. i prowadzone są jako wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej i Rady Europy od 1999 roku. Przez lata umożliwiły obywatelom poznawanie kultury poprzez wydarzenia tematyczne. Stanowią doskonałą okazję do odkrywania historii ludzi i miejsc, które przyczyniły się do ukształtowania kultury i dziedzictwa Europy.

Nie zapomnij udostępnić: