Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 grudnia, 2022 Tytuł artykułu

Wsparcie dla bezdomnych czworonogów

Treść artykułu

Od 30 listopada 2022 roku na murze przy skrzyżowaniu ulic Robotniczej i Partyzantów można podziwiać plakaty zwierząt z brzeskiego schroniska, które czekają na adopcję. To inicjatywa dwóch studentek z Opola.

Wiktoria Marszałek i Maria Zmarzły to studentki Wydziału Sztuki w Opolu, które wpadły na pomysł, aby w ciekawy sposób zachęcić brzeżan do adopcji bezdomnych psów i kotów ze schroniska. Z wizerunkami zwierząt można zapoznać się na murze, przy skrzyżowaniu dwóch ulic.

W ramach projektu „Opolskie dla Młodzieży” postanowiłyśmy wesprzeć bezdomne psy i koty z brzeskiego schroniska. Na murze przy ul. Robotniczej 23 rozwiesimy przygotowane przez nas banery z wizerunkami kilkunastu zwierzaków, które oczekują na adopcję. Każdy plakat będzie czymś w rodzaju wizytówki pieska lub kota, która zawiera jego zdjęcie i opis. Mamy nadzieję, że szybko opuszczą mury schroniska i znajdą nowy dom. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym” – mówi współinicjatorka projektu Wiktoria Marszałek.

Studentki przygotowały również gadżety z wizerunkami czworonogów. Magnesy i zawieszki będzie można otrzymać w kilku punktach na terenie Brzegu.

Cieszę się, że studentki wyszły z tak wspaniałą inicjatywą, która ma wiele plusów. Najważniejsza jest oczywiście pomoc bezdomnym zwierzętom z naszego schroniska, ale umieszczenie takich banerów na starym murze znacznie poprawia estetykę tej części miasta. Dziękuję za zaangażowanie i Wasze dobre serca! – nie kryje zadowolenia Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: