Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 grudnia, 2022 Tytuł artykułu

Świąteczna Iluminacja na lodzie

Treść artykułu

Moc atrakcji, liczne konkursy ze słodkimi nagrodami oraz niespodzianki dla najmłodszych – wszystko to czekało dziś, 3 grudnia 2022 roku, na brzeżan na Placu Polonii Amerykańskiej! 12. Świąteczna Iluminacja Brzegu odbyła się jednak w nieco innym niż dotychczas wydaniu.

Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe i zaskakujące, ponieważ Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z partnerem imprezy, firmą Mondelez Polska, przygotowali niespodziankę, jakiej w naszym mieście jeszcze nie było – bezpłatne lodowisko! Iluminacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 14:00 przed głównym wejściem do Brzeskiego Centrum Kultury. Lodowisko to jednak tylko jedna z przygotowanych atrakcji. Nie zabrakło również Rodzinnej Gry Miejskiej „Tajemnice św. Mikołaja i nie tylko”, podczas której uczestnicy mieli możliwość odkrywania bożonarodzeniowych zakamarków naszego miasta z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Dla ekipy, która wygrała, organizatorzy przygotowali nagrodę – vouchery na zakup łyżew! Zwycięzcy gry rodzinnej dokonali także symbolicznego rozpalenia światełek na ulicy Długiej.

Pierwsze w historii miasta lodowisko ma powierzchnię 400 m, a jednorazowo może z niego korzystać do 50 osób. Dziś łyżwy wypożyczane są bezpłatnie, jednak w kolejnych dniach, na miejscu będzie dostępna płatna wypożyczalnia sprzętu – 5zł/h.

Jesteśmy niezwykle dumni, że udało się zrealizować nasze plany i otworzyć pierwsze w historii Brzegu lodowisko – nie krył zadowolenia Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu. To kolejny punkt na mapie miasta przygotowany z myślą o aktywnym spędzaniu czasu z najbliższymi. Jazda na łyżwach jest bowiem nie tylko doskonałą formą aktywności fizycznej w okresie zimowym, ale także pretekstem do wspólnego spędzania czasu i budowania wspomnień z najbliższymi – mówił.

Uczestnicy Świątecznej Iluminacji Brzegu mogli też zobaczyć Motocyklową Paradę Mikołajów, chętni mieli również możliwość wzięcia udziału w warsztatach ozdób i przypinek świątecznych. Nie zabrakło energetycznych przebojów muzycznych, występu folkowego „Hej zagraj mi muzyczko, czyli od serca do ucha” oraz spotkania z ulubieńcami młodszych uczestników – krową Milką i misiem Lubisiem.

Świąteczna Iluminacja to cykliczne wydarzenie, odbywające się od 2008 roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: