Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 listopada, 2022 Tytuł artykułu

650 osób wzięło udział w jesiennych, weekendowych edycjach zwiedzania brzeskiego ratusza z przewodnikiem!

Treść artykułu

W sobotę (26.11.2022) i niedzielę (27.11.2022) wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z kolejnego bezpłatnego zwiedzania brzeskiego ratusza z przewodnikiem. Była to ostatnia tego typu wycieczka w tym roku po tym wyjątkowym gmachu. Tym razem, podczas dwóch tur, historyczną siedzibę władz miejskich zwiedziło 60 osób. Tym samym we wszystkich jesiennych, weekendowych edycjach zwiedzania brzeskiego ratusza z przewodnikiem wzięło udział 650 osób! To wynik, który nas naprawdę satysfakcjonuje. Pokazuje, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się popularyzacja dziejów naszego miasta.

Większość uczestników tego cyklicznego wydarzenia stanowili mieszkańcy Brzegu, dla których możliwość zwiedzenia ratusza dała okazję do odkrycia go na nowo. Jednak wycieczki cieszyły się też sporym zainteresowaniem mieszkańców innych miast. Gościliśmy turystów z sąsiedniej Oławy, Wrocławia, Opola, ale też z Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Kalisza, Katowic, Sosnowca, Lublina, a nawet Kołobrzegu i Niemiec!

Zwiedzający mogli lepiej poznać dzieje jednego z najważniejszych budynków w Brzegu, wejść do wcześniej niedostępnych pomieszczeń i podziwiać skarby odkryte kilka lat temu w kapsułach czasu. Podczas wycieczki zostały im również przedstawione najważniejsze fakty i ciekawostki związane z historią Brzegu oraz samego ratusza. Mamy nadzieję, że wiele z informacji, ciekawostek przekazanych podczas naszego wydarzenia zainteresowało zwiedzających i utkwiło im w pamięci.

Nie zapomnij udostępnić: