Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 listopada, 2022 Tytuł artykułu

To ma być kompleks basenowy dla młodego i starszego pokolenia – Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak dla Weszlo.com

Treść artykułu

Trwa budowa kompleksu basenowego przy ul. Korfantego. W naszym mieście, dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego, powstanie wielka atrakcja dla wszystkich mieszkańców. Portal Weszlo.com, zainteresowany tą perspektywiczną inwestycją, porozmawiał z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem o przyszłości basenu oraz o brzeskim sporcie.

Wiele starszych osób z przyjemnością wspomina czasy, kiedy można było kąpać się w zbiorniku przy ul. Korfantego. Z nostalgią pytały, dlaczego tamten basen nie zostanie uruchomiony. To się wydarzy mimo pewnych przeciwności. Mamy tutaj Odrę i nie chciałbym, żeby w porze letniej dzieci chodziły kąpać się na dzikie kąpieliska, nad rzekę czy stawy. Standardy powinny się zmieniać. Fajne jest to, że basen otwarty umożliwia nam organizowanie szkółek żeglarskich. Jest do tego wystarczający duży i płytki. Można też organizować obozy i do tego będziemy dążyć. Myślimy też, żeby na terenie kompleksu zbudować w przyszłości tężnię dla osób starszych. To ma być kompleks basenowy dla młodego i starszego pokolenia. Z obiektu będą też korzystać sportowcy: koszykarze, piłkarze ręczni, piłkarze. Wydaje mi się, że to będzie jeden z najpiękniejszych obiektów nie tylko w województwie opolskim. Uroku doda mu stworzona na nowo restauracja Wodnik z pięknym tarasem – mówił Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Zachęcamy do zapoznania się z obszernym materiałem: https://weszlo.com/2022/10/31/kompleks-basenowy-kolejny-klejnot-koronny-w-brzeskim-uniwersum/?fbclid=IwAR2hLayME8KiIk-hIj8OXRykuIrEg_9dXbLRNng86dZq5UvlJyMvLtnEcuY

Nie zapomnij udostępnić: