Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 listopada, 2022 Tytuł artykułu

104. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Treść artykułu

11 listopada to wyjątkowa data, którą nosi w sercu każdy mieszkaniec naszego kraju. To dzień, w którym Polska, po 123 latach zaborów odzyskała Niepodległość w 1918 roku. 

Uroczyste obchody rozpoczęły się na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich, gdzie odbył się Niepodległościowy Apel Pamięci z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej z 1. Brzeskiego Pułku Saperów. Odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, a flagę narodową wciągnięto na maszt. Była również salwa honorowa na cześć wszystkich poległych rodaków w walce o wolną i niepodległą Polskę.

Następnie uroczystość przeniosła się do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu, gdzie odprawiona została msza święta z ceremoniałem wojskowym, w której uczestniczył Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu. Obecni byli również Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa, Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska, delegacje i poczty sztandarowe służb mundurowych, organizacji społecznych i związkowych oraz szkół. Po zakończeniu mszy, delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą walkę Polaków o Niepodległość.

 

Nie zapomnij udostępnić: