Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 października, 2022 Tytuł artykułu

Wybory w Publicznym Przedszkolu nr 4

Treść artykułu

Wybory na burmistrza w Publicznym Przedszkolu nr 4 wpisane są w jego tradycję. Jedna z sal została na moment zamieniona w lokal wyborczy.

24 października 2022 r. w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Brzegu odbyło się ważne wydarzenie – wybory na burmistrza, wiceburmistrza, skarbnika i sekretarza. Wszystkich zebranych, serdecznie powitała dyrektor placówki, pani Albina Łącka.

Następnie głos zabrali kandydaci, przedstawiając szerszej publiczności swoje dziecięce programy wyborcze. Znalazły się w nich takie propozycje, jak np. lody na śniadanie czy spaghetti co wtorek.

Aby ułatwić oddanie głosu, każdy z kandydatów wylosował kokardę w innym kolorze. Po chwili odbyło się długo wyczekiwane głosowanie. Dzieci podchodziły kolejno do kabin, w których kolorowali kokardki na wybrany przez siebie kolor. Następnie wrzucały karteczki do przygotowanej urny wyborczej. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała specjalnie powołana komisja wyborcza, składająca się z trojga przedszkolaków.

Po wspólnym przeliczeniu głosów, ogłoszono wynik. Burmistrzem Przedszkola nr 4 został Szymon Fabijaniak, wiceburmistrzami – Zuzia Mela oraz Wiktor Bzdziuch, sekretarzem – Oskar Marek, a skarbnikiem – Oliwia Kowalkowska.

Podczas tego wydarzenia, w imieniu Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, obecny był Zastępca Burmistrza – Tomasz Filipkowski. Pogratulował nowym władzom przedszkola i życzył wielu sukcesów w zarządzaniu placówką. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: