Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 października, 2022 Tytuł artykułu

Dni Kultury Kresowej w Brzegu

Treść artykułu

W miniony weekend w Brzegu świętowali Kresowianie. Dwudniowa impreza, zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę, 22 października 2022 roku, w Brzeskim Centrum Kultury. Jego pierwszym punktem było zaprezentowanie filmu pt. „Moja droga z Kresów do Brzegu”.  Następnie, dr Romuald Nowak wygłosił prelekcję – „Dzieje Panoramy Racławickiej”. Zebrani goście, wśród których obecni byli Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz Sekretarz Brzegu Krystyna Nowakowska – Bider, mieli również możliwość wysłuchania kameralnego koncertu Małgorzaty Kalińskiej.

W niedzielę, 23 października 2022 roku, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona została natomiast uroczysta msza święta w intencji Kresowiaków, w której uczestniczył Zastępca Burmistrza Brzegu Bartłomiej Kostrzewa.

Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich. Prezes Towarzystwa, pani Alicja Heflich podziękowała wszystkim za przybycie i pamięć o Kresowiakach oraz za pomoc w zorganizowaniu dwudniowego Święta.

Uroczystość została współfinansowana przez Gminę Brzeg.

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: