Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 października, 2022 Tytuł artykułu

Plac zabaw w nowej odsłonie

Treść artykułu

Plac zabaw w Parku Centralnym został zmodernizowany. Uroczystego otwarcia, w asyście przedszkolaków, dokonał Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Piątek, 14 października 2022 roku to radosny dzień dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Po kilkunastu tygodniach prac remontowych otwarto plac zabaw w Parku Centralnym przy ulicy Spacerowej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, przedstawiciele wykonawcy zadania – Piotr Jarząbek i Radosław Jarząbek oraz inspektor nadzoru przy realizacji zadania – Jacek Gergont, w towarzystwie delegacji przedszkolaków.

Na to wyjątkowe wydarzenie przybyły dzieci z Przedszkoli Publicznych w Brzegu, które nie mogły doczekać się możliwości testowania nowych urządzeń. Wszystkich zebranych na uroczystości przywitał Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Cieszę się, że tak licznie przybyliście na dzisiejsze wydarzenie. Ta inwestycja realizowana była właśnie z myślą o najmłodszych brzeżanach. Zmodernizowany plac zabaw pozwoli na bezpieczne spędzanie wolnego czasu, a kolorowy, nowoczesny sprzęt urozmaici czas kontaktu z rówieśnikami oraz znacznie uatrakcyjni to miejsce. Życzę Wam cudownej zabawy! – mówił.

Przypomnijmy, że zadanie pn. „Remont placu zabaw w Parku Centralnym” zrealizowano w ramach projektu pn. „Poprawa jakości życia mieszkańców Gminy Brzeg poprzez rewitalizację obiektów sportowych”, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, dotyczącego Oś priorytetowa X: Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Działanie: 10.2: Inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji. Obejmowało ono remont alejek parkowych przylegających bezpośrednio do placu zabaw, budowę piaskowej nawierzchni bezpiecznej, wymianę urządzeń zabawowych, ławek i koszy na śmieci oraz wykonanie ogrodzenia. Koszt prac to 627.813,33 zł.

Remont placu zabaw w Parku Centralnym w Brzegu”, w ramach ww. projektu, współfinansowany jest wyłącznie z darowizny w wysokości 150.000,00 złotych otrzymanej od Fundacji ORLEN.

Nie zapomnij udostępnić: