Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 października, 2022 Tytuł artykułu

XXIV Brzeska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska pn. „Życie zwierząt w Polsce”

Treść artykułu

Życie zwierząt w Polsce to temat kolejnej już Wystawy Kolekcjonerskiej, która została zaprezentowana w Brzegu. Od dziś, na Zamku Piastów Śląskich można podziwiać liczne eksponaty związane z bogactwem fauny w naszym kraju.

Związki człowieka ze zwierzętami istnieją od tysięcy lat, a relacje między obiema formami życia są nierozerwalne. Zwierzęta znajdują miejsce w legendach i dziełach malarskich, to wierni towarzysze i oddani przyjaciele ludzi, a także bohaterowie 24. Brzeskiej Krajowej Wystawy Kolekcjonerskiej.

Uroczyste otwarcie Wystawy odbyło się 7 października 2022 roku na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który pogratulował miłośnikom kolekcjonerstwa bogatych i ciekawych pamiątek.

Cieszę się, że środowisko kolekcjonerskie wykazuje potrzebę pokazywania zbiorów nie tylko w swoim gronie, ale także szerszej publiczności w naszym mieście. Różnorodność tematyczna corocznych wystaw świadczy o niezliczonych pomysłach kolekcjonerów. Dziękuję za ogrom pracy i serca, jakie wkładacie Państwo w organizację tego przedsięwzięcia. Jestem niezmiernie dumny, że Gmina Brzeg od kilku lat wspiera tę aktywność – mówił.

Warto zaznaczyć, że Stowarzyszenie we Wrocławiu obchodzi w tym roku Jubileusz 25-lecia istnienia.

Główny organizator wydarzenia, Prezes Koła Terenowego w Brzegu Zdzisław Bagiński złożył Burmistrzowi, pozostałym sponsorom i pasjonatom podziękowania za wsparcie oraz wręczył upominki na pamiątkę kolejnej edycji wydarzenia.

Na wystawie, która pozostanie na brzeskim Zamku do 30 listopada 2022 roku, można zobaczyć eksponaty związane ze zróżnicowanym życiem zwierząt w Polsce – zdjęcia, pocztówki, monety i wiele innych.

 

Nie zapomnij udostępnić: