Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 września, 2022 Tytuł artykułu

Debatowali o roli bibliotek w lokalnym środowisku

Treść artykułu

Na Małej Scenie Brzeskiego Centrum Kultury odbyła się debata z pracownikami bibliotek publicznych i szkolnych. Wydarzenie jest efektem realizacji zadania „Do Brzegu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

26 września 2022 roku, w Brzeskim Centrum Kultury, miała miejsce debata bibliotekarzy. Wydarzenie rozpoczęło się od odczytania wierszy Klubu Literackiego „Brzeg”. Następnie Antonina Bandrowska oraz Zofia Piekarczyk – uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Elsnera w Brzegu zaprezentowały, wraz ze swoją nauczycielką Małgorzatą Matuszczak, kilka utworów na flecie. W imieniu Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, w wydarzeniu wziął udział Zastępca burmistrza Tomasz Filipkowski. Obecni byli również przedstawiciele brzeskich szkół, przedszkoli oraz bibliotek publicznych i szkolnych.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ludwika I w Brzegu – Katarzyna Oćwieja -Grądziel rozpoczęła dyskusję słowami: Biblioteki zmieniają się dla ludzi. Organizujemy koncerty i spotkania na wysokim poziomie, obowiązków jest sporo. Podczas debaty poruszono wiele tematów, m.in. miejsca i roli biblioteki w lokalnym środowisku oraz wypracowania metody współpracy z innymi podmiotami na rzecz integracji społecznej i aktywizacji mieszkańców.

 

Nie zapomnij udostępnić: