Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 września, 2022 Tytuł artykułu

Finał XXIX Festiwalu Face The Music

Treść artykułu

Muzyka wyraża uczucia i myśli

Za nami święto piosenki angielskiej, które zawitało do Brzegu już po raz 29. W sobotę 24.09.2022 r. odbył się XXIX Festiwal Piosenki Angielskiej. W imieniu Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka obecny był Zastępca burmistrza Bartłomiej Kostrzewa. Całemu wydarzeniu przyglądali się również: Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty oraz dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu – Leszek Lipiński. Organizatorami tej już kultowej imprezy było Stowarzyszenie Face The Music, czyli Dorota i Wojciech Toporowscy. Warto wspomnieć, że Festiwal Piosenki Angielskiej powstał w latach 90. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu są m.in Dominika Gawęda czy Alicja Bachleda Curuś. Co roku wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do Brzegu przyjechało wielu młodych i zdolnych wokalistów z całej Polski, aby spełnić swoje marzenie i zrobić kolejny krok w stronę kariery muzycznej. Uczestnicy walczyli o Grand Prix- 1000 zł.

Całemu wydarzeniu przyglądała się Dominika Gawęda z zespołu Blue Cafe, która wraz z członkami zespołu zasiadała w jury. Z dwustu nadesłanych zgłoszeń do konkursu zakwalifikowało się 40. uczestników, a do finału dostało się 11 z nich. Komisja Konkursowa zdecydowała, aby wręczyć nagrodę główną utalentowanej Milenie Koniecznej, która na swoim koncie ma już singiel. Podczas konkursu zaprezentowała swój autorski materiał. Nagrodę wręczył Zastępca Burmistrza Brzegu – Bartłomiej Kostrzewa. Nagrodzeni zostali również, w Kategorii Dziecięcej:

I – Antonina Falkowska

II – Magdalena Berezicka

III – Martyna Kwaśnik

Wyróżnienie zdobyły: Milena Kluczyńska oraz Kornelia Sadowska

W Kategorii Młodzieżowej:

I – Zuzanna Ginko

II – Wojciech Stefanowski

III – Kalina Kusterska oraz Natalia Potrzeba

Wyróżnienie zdobyli: Igor Toporowski oraz Hanna Pułkownik.

Na zakończenie emocjonującego wieczoru, dla zaproszonych gości i widzów, wspaniały akustyczny koncert zagrał zespół Blue Cafe.

Nie zapomnij udostępnić: