Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 września, 2022 Tytuł artykułu

Brzeg gotowy na sezon grzewczy

Treść artykułu

Miasto jest przygotowane do sezonu grzewczego. Ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców Brzegu oraz wszystkich instytucji korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej nie są zagrożone.

Rozpoczyna się sezon grzewczy, który w tym roku będzie wyjątkowo trudny ze względu na kryzys energetyczny. Zarówno ceny ciepła sieciowego czy opału oraz dostępność surowców energetycznych budzą niepokój wśród społeczeństwa. Brzeżanie mogą jednak odetchnąć z ulgą. Bezpieczeństwo i ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców miasta oraz wszystkich instytucji korzystających z miejskiej sieci ciepłowniczej nie są zagrożone.

21 września 2022 roku, podczas konferencji prasowej w Ratuszu Miejskim, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak zapewnił, że miasto jest gotowe na sezon grzewczy. W aktualnej sytuacji niedoboru paliw na rynku, zapewnienie ciągłości dostaw ciepła było dla miasta i miejskiej spółki ciepłowniczej priorytetem. Jesteśmy przygotowani i mogę zapewnić, że w domach brzeżan będzie ciepło – powiedział Jerzy Wrębiak.

Prezes Zarządu BPEC Dariusz Wawrzyniak oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej BPEC Krzysztof Tysier podkreślają, że spółka ma zagwarantowane umową z PGG dostawy miału węglowego na cały sezon grzewczy. Już ponad 60% niezbędnego opału znajduje się na placu ciepłowni, a w najbliższych dniach i tygodniach będą realizowane kolejne dostawy. Spółka posiada możliwości bieżącego finansowania zakupów opału, co jest istotne w sytuacji dużego wzrostu cen miału węglowego.

W Brzegu odbiorcy ciepła systemowego nie mają powodów do niepokoju – powiedział Prezes BPEC-u Dariusz Wawrzyniak.

Nie zapomnij udostępnić: