Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 września, 2022 Tytuł artykułu

Odrzańska Odyseja 2022

Treść artykułu

Odrestaurowana, zabytkowa barka, pełniąca rolę mobilnego ośrodka kulturalno-edukacyjnego przycumowała dziś, 16 września 2022 roku, do przystani Marina w Brzegu. Zwiedzanie wystaw umieszczonych na pokładzie, wykłady z licznymi ciekawostkami czy projekcje filmów to jedne z wielu darmowych atrakcji, jakie oferuje wydarzenie pn. Odrzańska Odyseja. 

Organizator imprezy – Fundacja Otwartego Muzeum Techniki we Wrocławiu zapewnia, że program dostosowany jest do oczekiwań różnych grup, zarówno małych dzieci, jak i młodzieży szkolnej, a także dorosłych. Stanisław Januszewski, historyk techniki, emerytowany profesor nadzwyczajny Politechniki Wrocławskiej i założyciel Fundacji, opowiadając niesamowite historie z dawnych lat potrafi zainteresować odbiorców w każdym wieku. Dzieci, które odwiedzają barkę, są pod wrażeniem wszystkich zgromadzonych pamiątek i wodnych ciekawostek.

To wydarzenie to wspaniała lekcja historii dla brzeskich dzieci i młodzieży. Cieszę się, że gościmy w naszym mieście barkę z załogą, która ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli. Dziękuję Panu Profesorowi za spotkanie i zapraszam wszystkich do zwiedzania wystaw oraz wysłuchania ciekawych wykładów – mówi Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
Przypomnijmy, że wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Oprócz Odrzańskiej Odysei, na Placu Polonii Amerykańskiej obejrzeć można również wystawę tematyczną pn. Zabytki techniki dróg wodnych Europy.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: