Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 września, 2022 Tytuł artykułu

WSPÓLNE DZIAŁANIA – WSPÓLNY CEL! Kampania pn. „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”

Treść artykułu

Kolejna edycja kampanii pn.: „Bądź odpowiedzialnym kierowcą” dobiega końca. W tym czasie, od miesiąca czerwca 2022 r., podczas kontroli drogowych policjanci KPP Brzeg przekazali kilkaset zestawów edukacyjnych, które zawierały informacje dotyczące przepisów drogowych i konsekwencji nie stosowania się do nich. Wszystko po to, aby podnosić świadomość kierowców i poprawiać bezpieczeństwo na naszych drogach. Kampania społeczna została zrealizowana w ramach Gminnego Programu Profilaktycznego i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Brzeg.

W ramach wspólnej kampanii edukacyjnej – Komendy Powiatowej Policji w Brzegu oraz Gminy Brzeg, pn.: „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”, przez całe wakacje policjanci z Brzegu rozdawali materiały informacyjne. Celem tych działań było przede wszystkim podnoszenie świadomości kierowców i poprawa bezpieczeństwa na drogach w Gminie Brzeg.

Kilkaset zestawów edukacyjnych trafiło do kierowców, a dodatkowo na antenie Radio Park emitowany jest spot informacyjno-edukacyjny, dotyczący konsekwencji kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Przez całe wakacje policjanci przeprowadzili 5 000 badań stanu trzeźwości, z tego 26 kierowców zdecydowało się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, a 10 było w stanie po spożyciu alkoholu. Blisko 60 przebadanych rowerzystów było nietrzeźwych, a kolejnych kilkunastu odpowie za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali do kontroli ponad 1 700 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 3 z nich straciło uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Blisko 100 dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Odnotowaliśmy 8 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby.

Przypominamy !!!

  • Jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
  • W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

Kierowca będący pod wpływem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg. Warto pamiętać, że każdy kto nie ma pewności co do stanu trzeźwości, może wykonać takie badanie w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. W naszej siedzibie znajduje się stacjonarny samoobsługowy alkomat. Takie badanie również można wykonać w Komisariatach Policji w Lewinie Brzeskim oraz w Grodkowie.

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: