Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 września, 2022 Tytuł artykułu

Dookoła Opolskiego w Brzegu

Treść artykułu

W ramach akcji „Dookoła Brzegu” studio plenerowe Radia Doxa zawitało dzisiaj na dziedziniec Zamku Piastów Śląskich. Gościem porannego programu był Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który opowiadał o ciekawych miejscach i trasach rowerowych w naszym mieście.

W ostatnich latach wiele inwestycji w Brzegu zrealizowano z myślą o rowerzystach. Wszystkie parki i główne arterie miasta zostały połączone ścieżkami rowerowymi. Remontując drogi, także staramy się w miarę możliwości budować ścieżki. Mamy również dalsze plany. Ostatnio wykonaliśmy przebudowę ul. Jana Pawła II, gdzie pamiętaliśmy też o ścieżkach pieszo-rowerowych z jednej i z drugiej strony. Naszym inwestycyjnym marzeniem jest wybudowanie ścieżek na wałach, takie trasy powstają już w innych częściach kraju m.in. we Wrocławiu. Brzeg jest częścią Aglomeracji Wrocławskiej więc mamy skąd czerpać inspiracje  – mówił na antenie Radia Doxa Burmistrz Jerzy Wrębiak.

Rozmawiano także o długo wyczekiwanej inwestycji, która jest właśnie realizowana, czyli budowa letniego basenu przy ulicy Korfantego. Zgodnie z planem basen ma być gotowy do końca przyszłego roku. Będzie to kolejne atrakcyjne miejsce na mapie Brzegu. Warto zaznaczyć, że mieszkańcy również tam będą mogli dojechać rowerami.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy: https://doxa.fm/audycja/jerzy-wrebiak-brzeg-jest-miastem-zabytkow-parkow-i-sciezek-rowerowych/

Nie zapomnij udostępnić: