Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 września, 2022 Tytuł artykułu

Wojewódzki Dzień Działkowca w Brzegu

Treść artykułu

Opolscy działkowcy obchodzili dzisiaj, 3 września 2022 roku, swoje dożynki, nazywane Wojewódzkim Dniem Działkowca. Ta doroczna impreza, organizowana od ponad 35 lat przez okręg opolski Polskiego Związku Działkowców, odbywała się na Placu Drzewnym w Brzegu.

Cieszę się, że to właśnie w Brzegu spotkali się dzisiaj działkowcy z całego województwa. Mogą pochwalić się swoimi plonami i zaprezentować piękne kosze dożynkowe. Działki kojarzą się głównie ze zdrowiem, ekologią i zdrową żywnością. Działkowcy stanowią więc doskonały przykład dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta – takimi słowami przywitał gości Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 13:oo, koncertem zespołów Leśne Echo i Piast. W programie znajdowały się liczne atrakcje dla dzieci, stoiska wystawowe i gastronomiczne, degustacja ciast oraz występy artystyczne. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego i potrwała do godzin wieczornych.

 

Nie zapomnij udostępnić: