Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 sierpnia, 2022 Tytuł artykułu

Dodatek węglowy

Treść artykułu

Prezydent RP Andrzej Duda, 11 sierpnia 2022 r., podpisał ustawę o dodatku węglowym, który wesprze gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne.

Dodatek węglowy to 3 000 zł dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Wnioski o dodatek węglowy – podobnie, jak w przypadku dodatku osłonowego, będzie można składać do Urzędu Miasta w Brzegu, ul. Robotnicza 12, do Biura Spraw Społecznych i Zdrowia, pokoje: nr 1A,2A,3A,14B.

Wzór wniosku będzie opublikowany wkrótce w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska, o czym będziemy informować.

Nie zapomnij udostępnić: