Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 lipca, 2022 Tytuł artykułu

Kolejna pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Treść artykułu

W piątek, 29.07.2022 roku z inicjatywy Tajwańskiej Fundacji TZU CHI odbyła się kolejna akcja pomocowa dla uchodźców z Ukrainy. Wsparcie otrzymało 250 najbardziej potrzebujących Ukraińców mieszkających w Brzegu.

Fundacja TZU CHI przeprowadziła drugą już turę pomocy dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie województwa opolskiego. Akcja odbywała się w Stegu Arenie w Opolu. Gmina Brzeg z inicjatywy Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka i przy pomocy Biura Spraw Społecznych i Zdrowia oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowała transport dla 250 obywateli Ukrainy, którzy w piątek autokarami zostali dowiezieni do hali. Na miejscu weryfikowano tożsamość każdego z nich, a następnie wręczano bony zakupowe o wartości 1000 złotych.

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę Gmina Brzeg aktywnie pomaga potrzebującym uchodźcom z terenów wojennych. W Urzędzie Miasta w Brzegu obywatelom Ukrainy wydano 1250 numerów PESEL, natomiast w samym mieście zarejestrowanych jest 1174 Ukraińców. Rodzinom uciekającym przed wojną zostało przekazanych pięć mieszkań interwencyjnych, a planowane są remonty kolejnych. Ponad 100 dzieci zostało przyjętych do szkół podstawowych w naszym mieście, a dla 40 znaleziono miejsca w przedszkolach. Ponadto 44 dzieciom z rodzin ukraińskich przyznano świadczenia rodzinne, zaś w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzegu złożono 520 wniosków o wsparcie dla 895 osób na łączną kwotę 268 500 zł.

Nie zapomnij udostępnić: