Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 lipca, 2022 Tytuł artykułu

Brzeg świętował 70-lecie NTO i Radia Opole

Treść artykułu

W piątek, 15.07.2022 roku nasze miasto odwiedziło mobilne studio Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej. Wydarzenie było związane z akcją „70 gmin na 70. urodziny”.

Od samego rana na Placu Polonii Amerykańskiej przed Brzeskim Centrum Kultury obecni byli dziennikarze NTO i Radia Opole, którzy przeprowadzali ciekawe wywiady z ważnymi postaciami z naszego miasta. Wśród rozmówców był m.in. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który na antenie Radia Opole mówił o zabytkach miasta oraz jego atrakcjach i walorach turystycznych. Mobilne studio odwiedził też wiceburmistrz Bartłomiej Kostrzewa oraz wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski. O historii Brzegu w interesujący sposób opowiadali Romuald Nowak oraz Tadeusz Jurek, nie zabrakło też wywiadów z brzeskimi sportowcami – byłą koszykarką Agnieszką Pietraszek, byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej i obecnym trenerem Stali Brzeg Marcinem Nowackim, a także Jackiem Zajączkowskim, managerem sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brzegu. O bogatej ofercie Brzeskiego Centrum Kultury opowiadał natomiast dyrektor Jacek Ochmański.

Na Placu Polonii Amerykańskiej zameldowały się również dzieci z brzeskich przedszkoli, z którymi redaktorzy Radia Opole rozmawiali o planach wakacyjnych. Mieszkańcy naszego miasta mogli też wziąć udział w grze terenowej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział!

Nie zapomnij udostępnić: