Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 czerwca, 2022 Tytuł artykułu

Kariera krok po kroku

Treść artykułu

Największą trudnością,

ale i największym osiągnięciem jest uczynienie z kariery

normalnego procesu życia i tworzenia.

Ryszard Kapuściński

14 czerwca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu odbył się Dzień Kariery. Został on zorganizowany w ramach wcześniej realizowanej innowacji pt. ,,Brzeski System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego”. Głównym celem projektu jest pomoc w organizacji indywidualnej ścieżki edukacyjnej młodych brzeżan.

W wyjątkowych zajęciach organizowanych na terenie szkoły towarzyszyli nam goście: Burmistrz Brzegu Pan Jerzy Wrębiak, Wiceburmistrz Pan Tomasz Filipkowski oraz Pani Elżbieta Ochmańska – Jurkowska – Kierownik Biura Oświaty. Nasi goście odwiedzili kilka klas, obserwowali pracę uczniów oraz przede wszystkim rozmawiali z dziećmi. Burmistrz chętnie odpowiadał na pytania młodych brzeżan.

Klasa 5a, jak przystało na oddział sportowy, pytała o możliwość utworzenia w naszym mieście wielu atrakcji dla dzieci. Jerzy Wrębiak zapewnił, że w najbliższym czasie otwarty zostanie skatepark przy ulicy Oławskiej, a w ciągu najbliższych dni zostanie podpisana umowa na realizację projektu związanego z brzeskim basenem odkrytym. Burmistrz zapewnił też, że planowana jest adaptacja przestrzeni na potrzeby sezonowego lodowiska na placu Polonii Amerykańskiej, a także otwarcie galerii przy ulicy Wrocławskiej i postawienie McDonalda przy ulicy Włościańskiej. Tak bogata oferta usatysfakcjonowała młodzież z klasy sportowej.

Wychowawcy klas przygotowali na dzień 14 czerwca 2022 roku specjalny plan działań, w oparciu o który uczniowie, adekwatnie do potrzeb wieku, zapoznawali się z zagadnieniami związanym z przedsiębiorczością, administracją, organami państwa itp.

W klasach 1-3 dzieci pracowały w module NAUKA ZAWODU. Zostały zapoznane z wieloma zawodami – poznały pracę leśnika, policjanta, ratownika medycznego czy też właściciela firmy. Odwiedziły komisariat policji, gdzie poznały pracę stróżów prawa ,,od kuchni”. Do naszej szkoły przybyli też żołnierze, pracownicy banków, którzy opowiadali o swojej pracy i wprowadzili dzieci w świat różnorodnych zawodów.

Z kolei uczniowie klas piątych i szóstych realizowali moduł ADMINISTRACJA. Razem z wychowawcami zastanawiali się nad tym, jaka jest rola państwa, jakie są prawa i obowiązki człowieka oraz na czym polega sprawne administrowanie państwem.

Uczniowie najstarszych klas 7 i 8 natomiast pracowali nad zagadnieniami związanymi z FINANSAMI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ. Celem ich zajęć było zapoznanie z podstawowymi pojęciami, takimi jak: biznesplan, model biznesowy. Dowiedzieli się też, na jakie pytania należy odpowiedzieć przy wypełnieniu kanwy, która jest uporządkowanym planem działań firmy.

Na pewno jeden z ostatnich dni przed wakacjami zostanie w pamięci na długo. Wyjątkowi goście, ciekawy temat, urozmaicony scenariusz działań – to zdecydowanie dobra propozycja na odkrywanie supermocy tkwiących w młodym człowieku.

Tekst: PSP 6

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: