Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 czerwca, 2022 Tytuł artykułu

Bożonarodzeniowy prezent na Dzień Dziecka

Treść artykułu

W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 wygrała organizowany przez Urząd Miasta w Brzegu konkurs pt. „Rozświetlone miasto – konkurs dekoracji Bożonarodzeniowych”. Fundacja Warszawski Instytut Bankowości wsparła tę inicjatywę i ufundowała nagrodę dla zwycięzców w postaci dofinansowania 50% kosztów związanych z przejazdem grupy uczniów do Warszawy, organizacją spotkania z przedstawicielami sektora finansowego, wizyty w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych oraz biletów wstępu dla grupy uczniów na wystawę Discovery Cosmos, a także pokrycia kosztów jednego posiłku dla uczestników.

Organizacja wycieczki do stolicy nie jest łatwą sprawą, a 10 marca wyjazd stanął pod dużym znakiem zapytania. Otrzymaliśmy wówczas informację z ośrodka w którym zarezerwowane były noclegi o anulowaniu rezerwacji ze względu na to, że ośrodek został przeznaczony przez Biuro Zarządzania Kryzysowego m. st Warszawy do przyjmowania uchodźców z Ukrainy. Jednak dzięki determinacji nauczycieli – pani Barbarze Dacyszyn i pani Beacie Szczepaniak oraz pomocy przewodnika z Warszawy udało się sfinalizować wycieczkę, która miała swój początek w Dniu Dziecka.

Uczniowie klas ósmych oraz szóstoklasiści wizytę w stolicy rozpoczęli od zwiedzania z przewodnikiem Muzeum Narodowego, gdzie mogli podziwiać dzieła sztuki nie tylko polskich malarzy. Następnie obejrzeli honorową zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, skąd udali się na spacer po Łazienkach Królewskich oglądając po drodze Belweder. W godzinach popołudniowych, podczas zwiedzania Stadionu Narodowego weszli do loży dla vipów, zwiedzili szatnię reprezentacji Polski i pomieszczenia odnowy biologicznej. To był bardzo intensywny dzień. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać historię zwiedzanych miejsc i ciekawostek z nimi związanych. Wieczorem zostali zakwaterowani w  bardzo wygodnym, położonym w zacisznym, sosnowym lasku hotelu – Klub Sosnowy.

Czwartkowy poranek przywitali na warszawskim Nowym Świecie. Poczuli klimat Starego Miasta, odkryli z przewodnikiem zakamarki odbudowanego Zamku Królewskiego, a następnie udali się do parku w Wilanowie. Przepiękne okolice barokowego pałacu króla Jana III Sobieskiego, a zwłaszcza ogród różany – sprawiły, że naładowali na nowo swoje akumulatory i odzyskali siły do dalszego zwiedzania, a dodatkowo wzmocnieni obiadem mogli podziwiać eksponaty sprzętu wojskowego oraz samoloty i śmigłowce w Muzeum Wojska Polskiego. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie młodzi brzeżanie mieli okazję weryfikować i poszerzać swoją wiedzę historyczną. Na zakończenie dnia udali się do Pałacu Kultury i Nauki by wjechać na XXX piętro, gdzie z tarasu widokowego w blaskach zachodzącego słońca oglądali panoramę Warszawy z drapaczami chmur na wyciągnięcie ręki.

W piątek w Klubie Bankowca odbyło się spotkanie z  koordynatorami programu „Bakcyl”: panem Krzysztofem Pietraszkiewiczem – prezesem Związku Banków Polskich, panem Waldemarem Zbytkiem – Prezesem Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości, panem Maciejem Ogórkiewiczem – szefem Information Security Officer ING Banku Śląskiego i Dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa IT oraz panem Damianem Kot – Starszym Ekspertem rynku finansowego związanego ze zmianami klimatu w ING. Uczniowie dowiedzieli się min., co to jest ryzyko finansowe, w co warto inwestować, co jest brane pod uwagę, przy określaniu ryzyka finansowego. Zobaczyli też, jak wygląda i na czym polega praca w  warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Na koniec udali się do Muzeum Nowa Praga, by obejrzeć wystawę interaktywną – Discovery Cosmos.

Serdecznie dziękujemy inicjatorowi konkursu dekoracji bożonarodzeniowych – panu Jerzemu Wrębiakowi – Burmistrzowi Brzegu, a także sponsorowi naszej wycieczki – Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, zwłaszcza pani Joannie Zimoląg-Myczkowskiej pani Magdalenie Skwarskiej za ogromne zaangażowanie w przygotowanie programu naszej wizyty w Klubie Bankowca, poświęcony nam czas w trakcie zwiedzania Giełdy Papierów Wartościowych oraz spacerze ulicami Warszawy. Specjalne podziękowania składamy również  pani przewodnik – Beacie Tyszkiewicz za oprowadzenie nas po Warszawie i ciekawe zaznajomienie z jej historią.

Wyjazd wszystkim przypadł do gustu. Uczniowie szczęśliwi i pełni pozytywnych wspomnień wrócili do domu z planami kolejnych wizyt w stolicy!

 

Nie zapomnij udostępnić: