Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 31 maja, 2022 Tytuł artykułu

Sala Rajców udostępniona do zwiedzania!

Treść artykułu

W ciągu ostatnich kilku miesięcy trwały prace konserwatorskie w jednym z najbardziej reprezentacyjnych wnętrz w Brzegu, czyli w barokowej Sali Rajców. W tym czasie była ona wyłączona z ruchu turystycznego. Dziś, po odbiorze konserwatorskim, pomieszczenie to jest znowu udostępnione do zwiedzania.

W Sali Rajców dokonano niezbędnych prac konserwatorskich przy balustradzie, kominku, drzwiach, osiemnastowiecznym globusie. Wykonano również rekonstrukcje krat regencyjnych na balustradę. Na rynku antykwarycznym zakupiono także dziewiętnastowieczny stół i osiem krzeseł. Koszt robót wyniósł blisko 550 tys. zł (w tym dofinasowanie w wysokości blisko 300 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 214-2020). Wszystkie te elementy nadają dziś temu ważnemu wnętrzu jeszcze większego splendoru i blasku.

Rezultat prac warto zobaczyć na własne oczy, dlatego zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem po brzeskim ratuszu. Jednym z głównych punktów oprowadzania jest właśnie zwiedzanie Sali Rajców. Na wycieczkę wystarczy umówić się wcześniej dzwoniąc na numer: 538 280 500.

Nie zapomnij udostępnić: