Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 maja, 2022 Tytuł artykułu

Akcja łąki kwietne

Treść artykułu

W dniach 9-10 maja w  brzeskich przedszkolach odbyła się akcja zakładania łąk kwietnych, zorganizowana przez Przedszkole Publiczne nr 2.  To wspólne działanie jest elementem  współpracy w  sieci przyrodniczo – ekologicznej w ramach Planu Rozwoju Oświaty Gminy Brzeg.

Do akcji dołączyło Nadleśnictwo Brzeg, które zakupiło nasiona dla każdej z placówek. Pracownicy Nadleśnictwa Mateusz Brożyński ( Rzecznik prasowy Nadleśnictwa Brzeg), Piotr Kundys ( Sekretarz Nadleśnictwa Brzeg), Edyta Czapka ( Specjalista ds ochrony lasu ), Maciej Witka (Strażnik leśny) byli obecni w każdej placówce. Kierowali oni akcją wysiewu nasion, służyli fachową wiedzą, przeprowadzili pogadanki edukacyjne o roli owadów w przyrodzie.    Nauczyciele z każdej placówki zostali przygotowani do tego zadania w trakcie warsztatów , które przeprowadził w Przedszkolu Publicznym nr 2 ( lidera sieci przyrodniczo – ekologicznej) pan Tomasz Fronckiewicz.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w pracach ogrodniczych. Można to nazwać swoistą terapią ogrodniczą  która umożliwia również  rozładowanie napięcia nerwowego i stresu , poprzez wykonywanie konstruktywnych zadań w otoczeniu przyrody. Wpływa też pozytywnie na samoocenę poprzez dostrzeganie pozytywnych efektów podjętych działań. Wiedza i praktyczne działanie to przepis na murowany sukces  edukacyjny.

Elżbieta Prorok-Zdyb

Nie zapomnij udostępnić: