Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 maja, 2022 Tytuł artykułu

RetroSfera vol.4

Treść artykułu

RetroSfera vol.4 to czwarta edycja Festiwalu Komputerów Gier i Konsol, który odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu przy ulicy Ofiar Katynia 25. Z każdą edycją organizatorzy powiększali obszar swojego działania i przyciągali gości z całej Polski nowymi atrakcjami. Dotychczas, prócz darmowego wstępu, pochwalić się mogli ponad 80 indywidualnymi stanowiskami multimedialnymi z komputerami i konsolami minionej epoki. Na gości czekało 10 stref tematycznych oraz 5 turniejów z nagrodami.

W tym roku 4. edycja festiwalu będzie wyjątkowa. Organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania i przygotowali ciekawostki dla osób w każdym wieku. Strefa na świeżym powietrzu przyciągnie z całą pewnością najmłodszych odwiedzających, ponieważ czekać będą na nich dmuchańce – na terenie zielonym Szkoły. Największych łasuchów  zadowoli fakt pojawienia się na imprezie FoodTruck’a – Buła i Spóła. Dla osób, które z chęcią spędzą ten czas na zewnątrz czekać będzie występ Stand Up’owy Bartosza Gajdy, który występuje na co dzień w kabarecie „Łowcy. B”. Na fanów muzyki elektronicznej czekać będzie wieczorny koncert na scenie twórcy o pseudonimie Katod, który swoją muzykę tworzy na retro komputerach. Dla fanów piłki nożnej czekać będą dwie rozrywki – stoły z piłkarzykami na zewnątrz szkoły, jak i turniej w grę Pro Evolution Soccer 5 w Strefie Turniejowej. Dla fanów cyfrowej rozgrywki zorganizowano jeszcze dwa turnieje – Turniej Tetrisa Poziom Akademicki oraz drużynowy Turniej Counter-Strike: Global Offensive Wingman 2v2. Entuzjaści planszówek, oprócz Strefy BezPrądu, będą mieli okazję zmierzyć się w turnieju gry przypominającej wspomniane już wcześniej układnie klocków – Fits. Na RetroSferze znajdziemy nie tylko wspomnienia lat młodzieńczych, ale również nowoczesną technikę. Na odwiedzających czekać będą 2 stanowiska wirtualnej rzeczywistości, jak również zabawy ruchowe – Kinect i PSmove.

Festiwal został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego, Starosty Powiatu Brzeskiego Jacka Monkiewicza i Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu zaplanowane jest na 4 czerwca o godzinie 11:00.

Niezbędne i na bieżąco aktualizowane informacje na stronie – https://vol4.retrosfera.com.pl/

Nie zapomnij udostępnić: