Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 kwietnia, 2022 Tytuł artykułu

Ogłoszono przetargi na nowe inwestycje w Brzegu

Treść artykułu

W ostatnich dniach ogłoszono przetargi na nowe inwestycje w Brzegu. Wśród nich jest uzbrojenie w sieć wod.-kan. terenów inwestycyjnych „Zielonki” przy ul. Małujowickiej.  Na ten cel pozyskano 4 mln zł z budżetu państwa. Przypomnijmy, że w marcu Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała umowę z inwestorem zastępczym na budowę hali przemysłowej o powierzchni 5 000 m2 na terenie „Zielonki”.

Ruszył również przetarg na remont placu zabaw w Parku Centralnym. Zakres robót będzie obejmował m.in.: rozbiórkę urządzeń placu zabaw i alejek, montaż elementów małej architektury, budowę nowych alejek, nasadzenia zieleni, dostawę i montaż wyposażenia placu zabaw w tym: piaskownicy, różnego rodzaju huśtawek, zjeżdżalni itp. Na tę inwestycję Gmina Brzeg zyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Termin składania ofert to 27 kwietnia.

Po raz drugi ogłoszono także przetarg na realizację zadania dotyczącego budowy kompleksu basenowego wraz z zapleczem sanitarnym przy ul. Korfantego w Brzegu.

Zakres robót będzie obejmował m.in.: rozbiórkę obiektów gospodarczo-magazynowych, budowę basenów zewnętrznych z budynkiem szatniowym, budynkami technicznych i zbiornikami podziemnych wraz z instalacjami, wykonanie elementów małej architektury i ogrodzenia, budowę drogi wewnętrznej, miejsc parkingowych i dojść do obiektów oraz parkingu wraz z drogą dojazdową.

Na przedmiotowe zadanie Gmina uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 16,2 mln zł. Termin składania ofert to 29 kwietnia.

Nie zapomnij udostępnić: