Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 kwietnia, 2022 Tytuł artykułu

Podsumowanie Erasmusa w PSP 3

Treść artykułu

Dwudziestu siedmiu uczniów i czterech opiekunów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu wyjechało 15 marca do Krakowa, skąd lecieli do Monachium, a następnie do stolicy Portugalii. Tam spędzili 9 niezwykle aktywnych i pełnych atrakcji dni w ramach programu Erasmus, o których postanowili opowiedzieć we wtorek, 12 kwietnia 2022 roku, Burmistrzowi Brzegu Jerzemu Wrębiakowi.

Uczniowie zaprezentowali Burmistrzowi filmik, który nagrali podczas pobytu w Lizbonie, a także pokazali pracę plastyczną, którą wykonali podczas zajęć w portugalskiej szkole. W niezwykle emocjonujący sposób dzielili się swoimi wspomnieniami z wyjazdu, zaznaczając, że dla większości z nich był to pierwszy lot samolotem.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zagranicznego wyjazdu otrzymali certyfikaty, potwierdzające ich pobyt w Lizbonie, a następnie przedstawiciele PSP 3 złożyli Burmistrzowi Jerzemu Wrębiakowi życzenia wielkanocne oraz wręczyli upominek. Burmistrz także życzył całej społeczności szkolnej spojonych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Otrzymanie przez szkołę akredytacji w programie Narodowej Agencji Erasmus + oznacza możliwość wyjazdów zagranicznych uczniów i kadry do krajów Unii Europejskiej do 2027 roku. Akredytacja to paszport uprawniający do aplikowania w programach Erasmus + w sposób uproszczony. Dzięki niej kolejni uczniowie szkoły mogą brać udział w projektach unijnych, a nauczyciele i pracownicy szkoły mogą rozwinąć swoje umiejętności.

 

Nie zapomnij udostępnić: