Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 marca, 2022 Tytuł artykułu

Brzeg wspiera Ukrainę

Treść artykułu

Nasi przyjaciele z partnerskiego miasta Goslar, podczas swojej wizyty w Brzegu, odwiedzili miejsca, w których uchodźcy z Ukrainy mogą uzyskać pomoc i wsparcie.

Jednym z takich miejsc jest dzienny punkt recepcyjny, zlokalizowany w budynku Brzeskiego Centrum Seniora przy ulicy Piastowskiej 29. Trwa tam również zbiórka darów, organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Można dostarczać żywność, chemię, kosmetyki, karimaty, śpiwory, zabawki oraz środki opatrunkowe itp. Wszystko jest przyjmowane przez wolontariuszy i sortowane.
Przypominamy też, że całodobowy punkt recepcyjny znajduje się w Urzędzie Miasta i jest zlokalizowany w sali nr 9.

W Pracowni Orange (ul. Piastowska 29a), podlegającej pod Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, nasi mali goście z Ukrainy miło spędzają czas, mogąc chociaż na chwilę zapomnieć o trudnej sytuacji w swoim kraju. Fundacja Centrum Aktywnego Wsparcia organizuje czas wolny w godzinach od 9:00-12:00 i 13:30-16:30. Dziećmi zajmują się na zmiany wolontariusze oraz członkowie Fundacji. W Pracowni Orange korzysta się również z pomocy osób o narodowości Ukraińskiej, które porozumiewają się w języku polskim. Fundacja Centrum Aktywnego zapewnia dostęp do 4 stanowisk komputerowych, play station, sprzętu multimedialnego. Dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, manualnych, ruchowych.

Kolejna z placówek to Miejska Biblioteka Publiczna, która zapewnia bezpłatny dostęp do komputerów, Internetu, drukarki i skanera, pomoc w wyszukiwaniu informacji, książki, audiobooki i gry planszowe. Jest to miejsce, gdzie dzieci i dorośli mogą spokojnie spędzić czas. Biblioteka oferuje też pomoc w nauce języka polskiego oraz udział w zorganizowanych zajęciach dla dzieci i dorosłych.

Nie zapomnij udostępnić: