Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 marca, 2022 Tytuł artykułu

Koordynacja pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Treść artykułu
W związku z rosyjską agresją na Ukrainę, do naszego kraju uciekają setki tysięcy uchodźców szukających schronienia. Miliony Polaków pomaga sąsiadom zza wschodniej granicy – zarówno tym, którzy przekroczyli granicę, jak i tym, którzy pozostali bronić swojego kraju. Aby skoordynować wszystkie akcje pomocowe powstał oficjalny portal PomagamUkrainie.gov.pl. Jest on odpowiedzią na kryzys humanitarny, z jakim nie mieliśmy do czynienia w naszej części Europy od czasów II wojny światowej oraz reakcją na powszechną chęć niesienia pomocy przez Polaków.
Platforma przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych działaniach pomocowych. Działa w dwóch językach – polskim oraz ukraińskim. Polacy, polskie samorządy, organizacje pozarządowe i firmy, mogą zgłaszać swoje działania pomocowe lub wesprzeć organizatorów już prowadzonych akcji. Uchodźcy mogą w tym miejscu znaleźć praktyczne informacje o dostępnym wsparciu.
Zachęcamy do zgłaszania własnych, lokalnych inicjatyw poprzez formularz dostępny na stronie PomagamUkrainie.gov.pl w celu zjednoczenia się i skoordynowania pomocy, tak, by dotarła do wszystkich potrzebujących, których wciąż przybywa. To ważne ułatwienie w dotarciu z informacją oraz adresowaniu pomocy odpowiadającej na konkretne potrzeby uchodźców.
Nie zapomnij udostępnić: