Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 lutego, 2022 Tytuł artykułu

Podnosimy świadomość wszystkich użytkowników dróg

Treść artykułu

W ramach wspólnej kampanii z Gminą Brzeg „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”, funkcjonariusze ruchu drogowego podczas kontroli przekazują materiały informacyjno-edukacyjne. Jej zadaniem jest przede wszystkim podnoszenie świadomości, kierowców i pozostałych użytkowników dróg. Apelujemy o wzajemny szacunek, ostrożność i kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania.

Policjanci ruchu drogowego w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Prowadzą kontrolę pojazdów, podczas których sprawdzają stan techniczny, badają trzeźwość kierowców i sprawdzają czy wszystkie podróżujące osoby w sposób właściwy korzystają z pasów bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest również dbanie o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Natomiast w ramach profilaktyki włączamy się w działania informacyjno-edukacyjne. Głównym celem jest podnoszenie świadomości wszystkich użytkowników dróg, a dzięki temu dążenie do jak najmniejszej liczby zdarzeń. Tym razem w ramach wspólnej z Gminą Brzeg kampanią społeczną „Bądź odpowiedzialnym kierowcą”  funkcjonariusze podczas kontroli rozdają materiały profilaktyczne nawiązujące do ważnych przepisów drogowych. Pakiet zawiera również odblaski dla dzieci, dzięki którym najmłodsi będą bardziej widoczni w pochmurne dni. Zadaniem tych działań jest również uświadamianie kierowców jak niebezpieczne jest wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego użytkownika. Bez względu na to czy jesteśmy kierowcami samochodów, jednośladów czy pieszymi na każdym spoczywa obowiązek stosowania się do przepisów i zachowania szczególnej ostrożności.

 

Nie zapomnij udostępnić: