Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 lutego, 2022 Tytuł artykułu

Spotkanie z Daryą Sergiyenko

Treść artykułu

Dziś, 8 lutego 2022 roku, odbyło się spotkanie w gabinecie Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka z utalentowaną brzeżanką – DARYĄ, czyli Sergiyenko Daryą Arkadiewną.

DARYA jest urodzoną w 1985 roku w Ługańsku na Ukrainie , ale wychowaną w Polsce, w Brzegu, wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczna.W dzieciństwie Darya marzyła, by zostać piosenkarką. Próbując rozwijać swoje umiejętności wokalne, wstąpiła do chóru kościelnego, gdzie spędzała całe dnie na mszach, ucząc się szczególnego sposobu śpiewania i występowania. Przez wiele lat związana była z Brzeskim Centrum Kultury. Jako nastolatka postanowiła wziąć udział w polskim Idolu, gdzie doszła do półfinału — ta decyzja okazała się sukcesem. Jury nazwało ją „rodzynkiem przywiezionym prosto zza wschodniej granicy”. Współpraca z grupą Free On Stage zaprowadziła ją na szczyt polskiej muzyki klubowej, a jej talent oraz ambicja w dążeniu co celu pozwoliła na branie udziału w wielu eventach na całym świecie. W roku 2012 Darya wyjechała do Maroko, gdzie otworzyła studio Kids Table.

Przez wiele lat pracowała na sukces innych, ale w ostatnim roku skupiła się na sobie, stąd decyzja o powrocie do Polski. W 2021 roku założyła studio nagraniowe GST Recording, w którym zaczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem HOMEMADE. Album jest połączeniem muzyki lat 90′ z nowymi elektronicznymi brzmieniami. Przy realizacji tej płyty brali udział wybitni kompozytorzy, producenci czy inżynierzy. Premierowy singiel ukazał się 21 stycznia 2022 roku. Kolejny singiel, jaki już niebawem się ukaże, to tytułowy utwór Homemade.

Zachęcamy do wysłuchania pierwszego utworu z jej debiutanckiego albumu HOMEMADE:

Nie zapomnij udostępnić: