Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 24 stycznia, 2022 Tytuł artykułu

Utalentowana brzeżanka powraca z nowym singlem!

Treść artykułu

DARYA, czyli Sergiyenko Darya Arkadiewna ur. 19 grudnia 1985 – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Urodzona w Ługańsku na Ukrainie, ale wychowana w Polsce, w Brzegu. W dzieciństwie Darya marzyła, by zostać piosenkarką. Próbując rozwijać swoje umiejętności wokalne, wstąpiła do chóru kościelnego, gdzie spędzała całe dnie na mszach, ucząc się szczególnego sposobu śpiewania i występowania. Przez wiele lat związana była z Brzeskim Centrum Kultury. Jako nastolatka postanowiła wziąć udział w polskim Idolu, gdzie doszła do półfinału — ta decyzja okazała się sukcesem. Jury nazwało ją „rodzynkiem przywiezionym prosto zza wschodniej granicy”. Współpraca z grupą Free On Stage zaprowadziła ją na szczyt polskiej muzyki klubowej, a jej talent oraz ambicja w dążeniu co celu pozwoliła na branie udziału w wielu eventach na całym świecie. W roku 2012 Darya wyjechała do Maroko, gdzie otworzyła studio Kids Table.

Przez wiele lat pracowała na sukces innych, ale w ostatnim roku skupiła się na sobie, stąd decyzja o powrocie do Polski. W 2021 roku założyła studio nagraniowe GST Recording, w którym zaczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem HOMEMADE. Album jest połączeniem muzyki lat 90′ z nowymi elektronicznymi brzmieniami. Przy realizacji tej płyty brali udział wybitni kompozytorzy, producenci czy inżynierzy. Premierowy singiel ukazał się 21 stycznia 2022 roku. Kolejny singiel, jaki już niebawem się ukaże, to tytułowy utwór Homemade.

W piątek, 28 stycznia 2022 r., Darya wystąpi w TVP3 Opole. Zapraszamy Państwa na emisję programu z tą utalentowaną brzeżanką o godzinie 9:00!

Nie zapomnij udostępnić: