Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 grudnia, 2021 Tytuł artykułu

Kampania społeczna „Bądź odpowiedzialnym kierowcą” zorganizowana w ramach profilaktyki alkoholowej

Treść artykułu

Dnia 22 grudnia 2021 r. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak  przekazał mł. insp. Komendantowi Powiatowej  Policji w Brzegu, Panu Zbigniewowi  Stanowskiemu, urządzenia służące do kontroli stanu trzeźwości kierowców.  Nowoczesne  i profesjonalne alkomaty w ilości czterech sztuk typu iBLOW10 zostały przekazane na podstawie  umowy użyczenia,  podpisanej pomiędzy Gminą Brzeg, a Komendą Powiatową Policji w Brzegu wraz z materiałami edukacyjno – informatycznymi. Urządzenia  będą służyły  nie tylko podczas kampanii społecznej, która potrwa do końca lutego 2022 r., a także podczas  codziennej pracy policji. Kampania została przygotowana w ramach działań zaplanowanych w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Brzeg na rok 2021 przez pracowników Biura Spraw Społecznych i Zdrowia oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzegu przy współpracy  z Komendą Powiatową Policji w Brzegu. Celem kampanii jest podniesienie  świadomości kierowców i  poprawy bezpieczeństwa na drogach w Gminie Brzeg.

W ramach kampanii, oprócz alkomatów, Burmistrz Brzegu  przekazał także ponad 200  pakietów, na które składały się  między innymi: broszury zawierające informację o konsekwencjach kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz ważne informacje o ruchu drogowym,  długopisy, zawieszki zapachowe z  przekazem ,,Bądź odpowiedzialnym kierowcą ”. Pakiet zawierał także odblaski z zapięciem dla dzieci, dzięki którym po zmroku, dzieci są lepiej widoczne, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa  małych pieszych.   Materiały edukacyjno – informatyczne mają przypominać  kierowcom, aby zawsze prowadzili samochód będąc  w stanie całkowitej trzeźwości. Trafią  one do kierowców podczas kontroli drogowych. W widocznych miejscach w mieście pojawią się także: bilbord oraz   banery przypominające o  kampanii.  Ulotki informacyjno – edukacyjne zostaną przekazane także do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego  w Brzegu, szkół średnich i  ośrodków nauki jazdy.

Burmistrz Brzegu poprzez kampanię społeczną pod hasłem: ,,Bądź odpowiedzialnym kierowcą” wspiera działania związane z bezpieczeństwem na drogach.
 

Dziękujemy dzieciom z Placówki Wsparcia Dziennego ,,Brzeska Przystań” za zaangażowanie i przygotowanie prac w ramach kampanii profilaktycznej.

Przypominamy !!!

  • jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
  • w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo.

 

Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo taki kierowca stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg.

Warto pamiętać, że każdy kto nie ma pewności co do stanu trzeźwości, może wykonać takie badanie bezpłatnie w holu Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10 za pomocą  samoobsługowego alkomatu stacjonarnego, z którego skorzystać może każdy mieszkaniec Brzegu.

PAMIĘTAJMY!!!

WSZYSTKIM POWINNO ZALEŻEĆ NA BEZPIECZEŃSTWIE ZARÓWNO NASZYM,  JAK I OSÓB BLISKICH  NA DROGACH!

 

Nie zapomnij udostępnić: