Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 grudnia, 2021 Tytuł artykułu

Brzeska wigilia dla potrzebujących 2021

Treść artykułu

W sobotę, 18 grudnia 2021 r., na Rynku w Brzegu odbyła się Wigilia dla osób potrzebujących, w kryzysie ubóstwa, bezdomności. Okres świąteczny to czas szczególny, w którym każdemu należy się odrobina ciepła, życzliwości i chwila wytchnienia od problemów. W ramach Wigilii potrzebującym przekazano tradycyjne potrawy świąteczne, wspólnie śpiewano kolędy, w radosnej atmosferze świętowano to wyjątkowe, miejskie wydarzenie. Dla niektórych ciepły posiłek to niewiele, dla innych to wielka pomoc…

Życzenia zgromadzonym złożyli obecni na wydarzeniu Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, Zastępca Burmistrza Brzegu Bartłomiej Kostrzewa oraz Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski, którzy wspierali organizację akcji, a także podkreślili, że los wszystkich mieszkańców Brzegu – w tym osób, które zmagają się z kryzysami, nie jest im obojętny.

Miejska Wigilia dla Potrzebujących nie odbyłaby się gdyby zespół organizacyjny, tj. Parafialny Zespół Caritas parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzegu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu, Biuro Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Brzegu, Brzeskie Centrum Kultury oraz darczyńcy – ludzie i firmy dobrej woli, którzy przekazali posiłki i wsparli ideę akcji, tj., Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna”, Bar Mleczny „Krówka”, Inspiracja – catering Łukasz Wasilewski, Restauracja „Mario”, Fundacja „Moc i Siła”, Piekarnia i Cukierka „Paulinka” Marek Olszewski, Przedszkole Integracyjne nr 7 w Brzegu, Szlachetna Paczka Brzeg, Restauracja „3 życzenia”, Bar Mleczny Robert Tumanowicz, Polski Czerwony Krzyż w Brzegu, Parafialny Zespół Caritas przy parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu, wolontariuszka Caritas Eulalia Patoła, Parafialny Zespół Caritas przy parafii p.w. św. Mikołaja, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzyżowicach, Bar „Smak” Piotr Sawicki, Piekarnia Józef Kostrzewa, Piekarnia Państwa Cuper, Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM, Pierogarnia Andrzej Jurkowski, Straż Miejska w Brzegu, wolontariusze, parafianie ze wszystkich parafii, mieszkańcy Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: