Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 września, 2017 Tytuł artykułu

„Sprzątanie świata” 15-16-17 września 2017

Treść artykułu

Już po raz 24. w Polsce odbędzie się Akcja Sprzątanie świata – w tym roku pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej edycji jest zwrócenie uwagi, na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.

Zachęcamy mieszkańców Brzegu, aby  w ramach Akcji podjęli własne wyzwania, które przyczynią się do ograniczenia ilości odpadów trafiających na wysypisko, a także do poprawy estetyki i porządku w najbliższym otoczeniu.

Mogą to być np.:

– używanie własnych toreb (najlepiej z materiału, wielokrotnego użytku) idąc na zakupy,

-staranie, aby wykorzystać ponownie przedmioty, które pozornie stają się odpadami, np. wykorzystanie do innych celów pudełek, które były opakowaniem kupowanego produktu,

-nie wyrzucanie ubrań niepotrzebnych ale w dobrym stanie – może posłużą innym, bardziej potrzebującym osobom,

– naprawa zepsutego sprzętu elektrycznego (np. suszarki do włosów) zamiast kupowanie nowego.

Ponadto prosimy, aby każdy z nas zadbał o czystość wokół siebie. Nie wyrzucajmy drobnych śmieci na ziemię, zbierajmy nieczystości po swoich pupilach. To małe i proste działania, ale dzięki ich stosowaniu przyczynimy się do tego, że będzie nam się żyło lepiej w czystym otoczeniu.

 

Nie zapomnij udostępnić: