Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

Ważne ułatwienie dla mieszkańców: harmonogram wywozu odpadów sprawdzisz za pomocą telefonu komórkowego

Treść artykułu

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW  DO SPRAWDZENIA NA SMARTFONIE

                Od 1 kwietnia bieżącego roku działa mobilna aplikacja na smartfony „Kiedy wywóz”. Jest to darmowa aplikacja skierowana do mieszkańców Brzegu, dzięki której każdy ma możliwość sprawdzenia w dowolnym miejscu i czasie harmonogramu wywozu odpadów, jak również zgłoszenia dzikiego wysypiska czy sprawdzenia lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

                „Kiedy wywóz” dedykowana jest dla smartfonów działających na systemach operacyjnych typu: Android, iOS oraz Windows Phone. Każdy z systemów posiada właściwy dla siebie sklep           (Google play, App Store, Windows Store) w którym z łatwością można odnaleźć daną aplikację oraz bezpłatnie ją ściągnąć i zainstalować.

                Udostępnione w aplikacji harmonogramy w przejrzystej formie przedstawiają terminy odbioru poszczególnych frakcji odpadów zarówno dla zabudowy jednorodzinnej jak i wielorodzinnej. Aby móc sprawdzić na smartfonie termin odbioru odpadów należy po zainstalowaniu skonfigurować aplikację, wprowadzając interesującą nas lokalizację np. miejsce zamieszkania. Dodatkowo dzięki „Kiedy wywóz” mieszkańcy będą informowani o terminach zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

                Poza terminami wywozu odpadów w aplikacji znajdują się również informacje dotyczące lokalizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz jakie odpady można tam oddać. Funkcja „śmieci niczyje” umożliwia zgłaszanie występowania dzikich wysypisk, w której można określić miejsca zalegania odpadów i ich rodzaj. W aplikacji mieszkańcy znajdą również treści o charakterze edukacyjnym, związane ze sposobem selektywnej zbiórki odpadów czy sprzątaniu po swoich pupilach itp.

                Za pośrednictwem aplikacji można również zgłaszać uwagi do harmonogramów odbioru odpadów lub opóźnienia w wywozach. Zgłoszenia będą kierowane bezpośrednio do tutejszego urzędu co pozwoli na poprawienie jakości usług związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z aplikacji.

Nie zapomnij udostępnić: