Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 sierpnia, 2009 Tytuł artykułu

Posprzątaj po swoim psie

Treść artykułu

Informuję, że Miasto Brzeg, kontynuuje realizację rozpoczętego w 2007roku programu pilotażowego, mającego na celu zapobieganie zanieczyszczaniu ulic, chodników i terenów zieleni naszego miasta przez nieczystości po zwierzętach.
W ramach tego programu na terenie miasta (parki miejskie, skwery) zostały postawione zestawy sanitarne, które ułatwiają właścicielom psów i kotów sprzątanie zanieczyszczeń po swoich pupilach. Zestawy te są wyposażone w dwa pojemniki: górny do dystrybucji woreczków przeznaczonych do zbierania nieczystości i dolny na zebrane nieczystości.
Jednocześnie, w ramach promowania wyżej opisanych działań ponownie zakupiono papierowe torebki (tzw. zbieraki) na zbieranie nieczystości po zwierzętach, które można bezpłatnie otrzymać w Urzędzie Miasta (w Biurze Urbanistyki i Ochrony Środowiska – pok. nr 12 B,), w sklepach zoologicznych na terenie miasta a także w gabinetach weterynaryjnych.
Zapraszam do korzystania z wyżej wymienionych zestawów sanitarnych oraz torebek papierowych i nie pozostawiania szczególnie uciążliwych nieczystości po swoich pupilkach.

Burmistrz
Wojciech Huczyński

Nie zapomnij udostępnić: