Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 września, 2005 Tytuł artykułu

Skazani pracują na rzecz miasta

Treść artykułu

Od połowy kwietnia br. kilkoro skazanych z brzeskiego Zakładu Karnego wykonuje nieodpłatnie prace na rzecz Brzegu.

  Dzieje się tak na mocy umowy podpisanej przez burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego i Krzysztofa Puszczewicza – dyrektora brzeskiego Zakładu Karnego. Miasto pokrywa jedynie niewielkie koszty ubezpieczenia skazanych.

W początkowym okresie obowiązywania umowy przez cztery godziny dziennie prace wykonywała czteroosobowa ekipa skazanych, od lipca pracują dwie takie ekipy. Dotychczas skazani m.in. odnawiali brzeski amfiteatr i jego otoczenie, odremontowali mieszkanie starszej, samotnej mieszkance miasta, remontowali Publiczne Przedszkole nr 4, a obecnie remontują brzeskie szkoły (m.in. Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Lompy) – robią to także w weekendy. Jak podkreślają sami skazani, możliwość codziennego wyjścia poza mury zakładu karnego jest dla nich nagrodą. Są to osoby specjalnie wyselekcjonowane spośród więźniów, a możliwość codziennej pracy poza zakładem karnym jest dla nich nagrodą.
– Nasza umowa z Urzędem Miasta to strzał w dziesiątkę, ja z tej współpracy jestem bardzo zadowolony – mówi dyrektor Krzysztof Puszczewicz. – Również skazani z takiej możliwości pracy są zadowoleni i stanowi to dla nich duże wyróżnienie. – A do tego robią pożyteczne rzeczy dla miasta i jego mieszkańców – dodaje burmistrz Wojciech Huczyński.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
Nie zapomnij udostępnić: