Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 sierpnia, 2005 Tytuł artykułu

Przed Wratislavia Cantans

Treść artykułu

17 września br. o godzinie 17 w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu w ramach 40 Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans odbędzie się koncert "Angielskiej muzyki kameralnej XVI wieku" w wykonaniu Ensemble Mikado  z Austrii. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

               
Właśnie temu wydarzeniu poświęcona była konferencja prasowa, która 16 sierpnia br. odbyła się w brzeskim ratuszu. Oprócz dziennikarzy i burmistrza Wojciecha Huczyńskiego, wzięli w niej udział dyrektor festiwalu Lidia Geringer d`Oedenberg oraz Jerzy Grycan z Muzeum Piastów Śląskich. W trakcie konferencji mówiono m.in. o dotychczasowej współpracy samorządu brzeskiego z organizatorami festiwalu – Brzeg był pierwszym miastem poza Wrocławiem, w którym odbył sie festiwalowy koncert – było to w 1990 roku. Ponadto dyrektor d`Oedenberg poinformowała, że nie będzie juz szefować tej imprezie, ponieważ chce się skupić na pracy w Europarlamencie, w którym jest posłanką.
Tegoroczny 40 Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans trwał będzie od 9 do 18 września br. Koncerty odbywać będą się we Wrocławiu i kilkunastu miastach Dolnego Śląska.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

 

Nie zapomnij udostępnić: