- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Sportowe Nagrody Burmistrza Brzegu rozdane. Sprawdź, kto został laureatem

Uroczysta gala wręczenia sportowych nagród przyznanych przez Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka dla sportowców i trenerów miała miejsce w Sali Stropowej ratusza. Laury zostały przyznane za osiągnięcia sportowe w roku 2015.

– Cieszę się, że nasze miasto ma tylu wybitnych sportowców, którzy ciężką pracą i wytrwałością osiągają sukcesy na skalę kraju oraz Europy. Wśród Państwa znajdują się także osoby, które są obecne na sportowych arenach różnych regionów świata. Przekazuję wszystkim Państwu wyrazy uznania i życzę dalszych sukcesów sportowych. Dziękuję jednocześnie wszystkim, którzy pracują na rzecz rozwoju sportu, ponieważ to Państwo dostarczacie nam niezapomnianych emocji i sprawiacie, że Brzeg jest znany poza granicami regionu i naszego kraju – powiedział do zgromadzonych na uroczystości Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Wśród ponad 100 nagrodzonych zawodników i trenerów są wybitni sportowcy. Mimo młodego wieku osiągnęli już znaczące sukcesy sportowe. Warto wymienić chociażby mistrzów Polski i Europy w kolarstwie (Wojciech Pszczolarski, Adrian Tekliński czy Andrzej Bartkiewicz wraz z ich pierwszym trenerem Franciszkiem Moszumańskim) czy tenisistka stołowa Natalia Bajor.