Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 marca, 2016 Tytuł artykułu

Brzeżanka na Mistrzostwach Świata w Malezji

Treść artykułu

W dniach 28 luty- 06 marca w Kuala Lumpur, stolicy Malezji odbyły się drużynowe mistrzostwa świata seniorów w tenisie stołowym. W mistrzostwach wzięły udział polskie reprezentacje kobiet i mężczyzn. Wśród pięcioosobowej kadry kobiet znalazła się brzeżanka Natalia Bajor (na zdj. druga z prawej).  W DMŚ kobiet wzięło udział  80 reprezentacje, podzielonych na 4 Dywizje, a wśród mężczyzn 89 reprezentacji występujących też w 4 Dywizjach. Polki  i Polacy wystąpili w 1 Dywizjach. W poprzednich DMŚ, które rozegrano 2 lata temu w Tokio mężczyźni zajęli dzielone miejsce 9-12, a kobiety 13 -14. Nasza reprezentacja kobiet obniżyła loty i w Malezji uplasowała się na miejscach dzielonych 17-20, ale utrzymała się w 1 Dywizji. Mężczyźni powtórzyli wynik z poprzednich mistrzostw. Wyniki występów naszych seniorek:

Polska – Białoruś 2-3

Polska – Francja 3-1

Polska – Holandia 1-3

Polska – Singapur 1-3

Polska – Ukraina 1-3

Polska – Malezja 3-0

Polska – Węgry  1-3.

Punkty dla Polek zdobywały:

Li Qian – 5

Katarzyna Grzybowska  – 3

Klaudia Kusińska – 2

Natalia Partyka – 1

Natalia Bajor –  1.

       Niepomyślny wynik naszych reprezentantek dziwi tym bardziej, że przed DMŚ wzięły one udział w prawie 10-dniowym zgrupowaniu w Tajlandii. Trenerem kobiet był Michał Dziubański, a mężczyzn Tomasz Krzeszewski.

      DMŚ zdominowali Azjaci, gdzie wśród  kobiet do półfinału nikomu spoza Azji nie udało się przebić, natomiast wśród mężczyzn w półfinale znalazła się, poza Azjatami tylko Anglia (pogromca naszych reprezentantów w drodze w do ćwierćfinału, w wymiarze 3-2). Mistrzami świata zarówno wśród kobiet, jak mężczyzn zostały reprezentacje Chin, które w finale wygrały po 3-0 z Japończykami.

 

Na zdjęciu od lewej: Natalia Partyka, Natalia Bajor i Klaudia Kusińska.

Foto: www.ittf.com

Oprac. T. Strzelbicki

Nie zapomnij udostępnić: