Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 grudnia, 2018 Tytuł artykułu

Koncert karnawałowy Książęcej Orkiestry Symfonicznej

Treść artykułu

Brzeskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na:

KONCERT KARNAWAŁOWY KSIĄŻĘCEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ
pod batutą Marka Kudry
Sobota 05.01.2019 – godz. 17:00 i 20:00
Sala Stropowa brzeskiego Ratusza

Honorowy patronat: Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak

Bilety: 35 zł / os. (Bilety dostępne od 30.11.2018 w Punkcie Informacji Turystycznej w Brzegu oraz online na stronie www.kupbilecik.pl (bilety na koncert o godz. 17:00 dostępne tutaj i bilety na koncert o godz. 20:00 dostępne tutaj)


Koncerty karnawałowe brzeskich symfoników stały się w Brzegu tradycją. To symboliczne, artystyczne rozpoczęcie kolejnego roku. Muzycy pod batutą maestro Marka Kudrywprowadzą widzów w 2019 rok wyjątkowymi brzmieniami najpiękniejszych utworów w tym tych, które kojarzą się wszystkim z tradycyjnymi koncertami noworocznymi w Wiedniu. Nie zabraknie zatem walców, uwielbianego przez widownię Marsza Radetzky’ego i … wielu niespodzianek, które co roku Książęca Orkiestra Symfoniczna przygotowuje dla brzeskiej publiczności. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Serdecznie zapraszamy!!!

O ORKIESTRZE:

Książęca Orkiestra Symfoniczna im. Księcia Jerzego II Piasta powstała w maju 2013 roku z inicjatywy Brzeskiego Centrum Kultury. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W dorobku artystycznym orkiestry możemy znaleźć takie dzieła jak: IX Symfonia A. Dvoraka, Requiem W. A. Mozarta i inne. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Marek Kudra, student Dyrygentury oraz Chóralistyki Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Marek Kudra – Urodził się w 1991 roku w Brzegu. Gry na gitarze uczył się w PSM I st. w Brzegu w klasie Bartłomieja Helwinga a następnie w PSM II st. we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Piotra Łykowskiego. Ukończył studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej w klasie dyrygowania prof. Jolanty Szybalskiej-Matczak. W roku 2013 rozpoczął studia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki oraz Muzykoterapii w klasie dyrygentury prof. Alana Urbanka. Debiutował z Wielkim Chórem i Orkiestrą ProLife w roku 2012, serią koncertów z Jutrznią za Nienarodzonych autorstwa Pawła Bębenka. W maju 2013 roku poprowadził koncert z 9 Symfonią A. Dvoraka. Na co dzień organista Parafii Garnizonowej w Brzegu oraz nauczyciel chóru w II LO w Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: