- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Festyn rodzinny "Moc przebojów dla mamy i taty" w PP nr 10

Przełom maja i czerwca obfituje w święta – 26 maja świętują mamy, a 1 czerwca – wszystkie dzieciaki. Tradycją stało się organizowanie przez brzeskie przedszkola w tym przedwakacyjnym okresie festynów rodzinnych. Uroczystości te są okazją do spotkań, integracji, wspólnej zabawy, prezentacji osiągnięć i wspólnych planów.

Przedszkole Publiczne nr 10 to największa placówka przedszkolna w Brzegu, a uczęszczające do niej dzieci mają zajęcia w 6 oddziałach. Na festynie, który odbył się 3 czerwca b.r., każda z grup prezentowała występ taneczny pod hasłem: „Moc przebojów dla mamy i taty”. Wśród zaproszonych gości obecni byli Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, radni miejscy, przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz organizacji pozarządowych.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia była Rada Rodziców działająca przy PP nr 10. Pani dyrektor Iwona Makarewicz wraz z Burmistrzem wręczyli podziękowania rodzicom, sponsorom i instytucjom zaangażowanym w realizację imprezy, dziękując także za pomoc na jaką z ich strony może liczyć placówka każdego dnia.

Poza kolorowymi i przebojowymi występami wychowanków, na uczestników festynu czekały liczne atrakcje m.in. konkurs na najlepsze estradowe przebranie, przygotowano także dmuchańce, paintball, pokaz sprzętu wojskowego oraz ściankę do robienia „gwiazdorskich” zdjęć.