• CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 listopada, 2018 Tytuł artykułu

Podsumowanie sportowego weekendu brzeskich ligowców

Treść artykułu

Za nami kolejny weekend zmagań brzeskich ligowców na arenach różnych dyscyplin sportowych. Jako pierwsi na murawę stadionu przy ulicy Sportowej w Brzegu, w sobotę, 10 listopada, wybiegli piłkarze Stali, którzy w ramach rozgrywek trzeciej grupy 3 Ligi Piłki Nożnej pokonali 2:0 piętnasty w tabeli Agroplon Głuszyna. Spotkanie miało podobny przebieg do tego sprzed tygodnia, rozgrywanego w Żmigrodzie, a więc do przerwy bezbramkowy remis, a następnie mocne uderzenie żółto-niebieskich.

Pierwszą bramkę zdobył w 62 minucie Łukasz Żegleń, po asyście Bartłomieja Kulczyckiego. Wynik sobotniego spotkania ustanowił, trzy minuty później, Piotr Stępień, któremu przy golu asystował z kolei Kamil Szubertowski. Dla Stali było to piąte zwycięstwo w tym sezonie, dzięki czemu awansowała na 13 miejsce w tabeli. Kolejny mecz brzeska drużyna rozegra już w najbliższą sobotę, 17 listopada, o godzinie 13 w Radzionkowie z tamtejszym Ruchem, który obecnie plasuje się na 11 miejscu.

Jako kolejni na parkiet hali przy ulicy Oławskiej w Brzegu wybiegli piłkarze ręczni Orlika, którzy w ramach 8 kolejki 2 Ligi pokonali w opolskich derbach OSiR Komprachcice 37:33. Nie było to łatwe spotkanie, ponieważ rywal od pierwszych minut postawił trudne warunki gry. Tym samym na przerwę obydwa zespoły schodziły, gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 15:17 dla gości. Grający trener brzeżan, Michał Piech, musiał więc zmotywować drużynę do walki w drugich 30 minutach spotkania. Udało mu się to zrobić bardzo dobrze i Orlik mógł cieszyć się z piątej wygranej w bieżącym sezonie, dzięki czemu awansował na szóste miejsce w tabeli. Brzeskich szczypiornistów niósł do tego zwycięstwa kwartet: Ogorzelec-Wojcieszek-Świerczyński-Cichoń, który zdobył łącznie 30 bramek. Następne spotkanie Orlik rozegra w najbliższy weekend, na wyjeździe z jedenastym Moto-Jelcz Oława.

Jako ostatnie swoje spotkanie rozegrały koszykarki KSK Stali Brzeg, które w ramach 2 Ligi rozegrały w niedzielę, 11 listopada, mecz wyjazdowy z ostatnim wówczas w tabeli MAXIMUS-em GOKiS Kąty Wrocławskie, przegrywając 66:79. Była to trzecia porażka, w czterech dotychczasowych spotkaniach, która spycha brzeżanki na ostatnie miejsce w tabeli grupy B. Kolejne spotkanie KSK rozegra w najbliższą sobotę, 17 listopada, o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Oławskiej w Brzegu, a rywalem będzie trzeci w tabeli MKS MOS Betard Wrocław.

Przypomnijmy, że Urząd Miasta w Brzegu rokrocznie wspomaga brzeski sport pokaźnymi kwotami z dotacji. W 2018 roku jest to suma 650 tysięcy złotych na działalność kilkunastu sekcji klubowych i organizację imprez sportowych.