- Urząd Miasta w Brzegu - https://brzeg.pl -

Piłka ręczna chłopców w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Brzegu

W poniedziałek 12 grudnia 2016 r. w hali sportowej przy ul.Oławskiej odbyły się zawody półfinałowe w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych województwa opolskiego. Organizatorem i gospodarzem zawodów było Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzegu a do udziału w turnieju awansowały także drużyny Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zawadzkiem oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głogówku. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym a zwycięzca turnieju otrzymywał awans i prawo organizacji Finału Wojewódzkiego. Zaszczyt ten przypadł gospodarzom, którzy pewnie pokonali zespół z Głogówka oraz nie oddali prowadzenia do końca z drużyną z Zawadzkiego.

Wyniki spotkań:

PG1 Głogówek – PG1 Zawadzkie 15:25

PG1 Brzeg – PG1 Głogówek 24:5

PG1 Zawadzkie – PG1 Brzeg 16:19

 

Nie opadły jeszcze emocje po poniedziałkowym awansie a już w piątek musieli stanąć na wysokości  zadania. Tak też zrobili!

16.12.2016r. reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu podejmowała u siebie zespoły PG nr 5 Opole, GP nr1 Grodków i PG nr 7 Opole w Finale Wojewódzkim Piłki Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Nie było lekko. W meczu otwarcia nasi chłopcy zremisowali z zespołem             PG 7 Opole, tracąc wypracowaną wcześniej przewagę pięciu bramek. Po takim początku docenić należy siłę mobilizacji zespołu. W kolejnym meczu gimnazjaliści z „Jedynki” nie dali szans na równorzędną walkę zespołowi z PG 5 w Opolu wygrywając wysoko. Dopiero mecz z GP nr1 w Grodkowie miał wyłonić Mistrza Województwa i tu wszystko było możliwe. Mecz był bardzo wyrównany a zakończył się zwycięstwem PG nr 1 Brzeg, w  bramce którego wspaniale interweniował Rafał Ochociński do ostatniej minuty wspierając cały zespół.

Niesamowitych wrażeń i emocji przysporzyli nam:

Rafał Ochociński, Kacper Zambrzycki, Wojciech Tysier, Mateusz Wołczański, Krystian Bujak, Kacper Miazek, Jan Źrałko, Patryk Kroczak, Oskar Sikorski, Adrian Piszcz, Szymon Oliwa, Alan Prychitko, Dominik Bielecki, Grzegorz Łysiuk, trener – Marek Taczanowski.

DZIĘKUJEMY.

 

Wyniki i końcowa kolejność:

PG1 Brzeg – PG7 Opole 18:18

GP1 Grodków – PG5 Opole 26:14

PG1 Brzeg – PG 5 Opole 23:1

PG7 Opole – GP1 Grodków 22:23

GP1 Grodków – PG1 Brzeg 11:14

PG5 Opole – PG7 Opole 9:21

 

I m. – PG1 Brzeg

II m. – GP1 Grodków

III m. – PG7 Opole

IV m. – PG5 Opole